Eğer kardiyo antrenmanının bir rutine dönüştüğünü düşünüyorsan bu basit ancak etkili hareketlerle ona renk katabilirsin!

Kardiyo dendiğinde birçoğumuzun aklına koşu bandında koşmak gelse de tıpkı diğer antrenman türleri gibi kardiyo antrenmanını da farklı egzersizlerle çeşitlendirmek çok kolay. Senin için kardiyo antrenmanını bir rutin olmaktan çıkaracak; kalça, alt bacak, omuz ve kol gibi farklı kaslarını çalıştıracak dört farklı hareketi listeledik. Üstelik bu hareketleri evde ya da açık hava da rahatlıkla yapabilir ve kardiyo egzersizine çeşitlilik katabilirsin!

Her hareketi 30 saniye yap, arada 30 saniye dinlen ve ardından baştan başlayarak toplam üç tekrar yapmayı dene.

Kalça tekmeleri

Bu hareket kalça kaslarını ve baldırlarını çalıştırır. Ayaklarını kalça genişliğinde aç, kolların yanlarında ve dirseklerin bükülü olacak şekilde dur. Topuğunu kalçalarına doğru çekmek için bir dizini bükerek bacağını arkaya at. Bir sonraki sıçrayışında bacakları değiştir. Tüm set boyunca bacakları hızla değişerek devam et.

Diz çekme

Bir önceki hareketle aynı başlangıç ​​pozisyonunda başla. Her sıçramada bacakları değiştirerek dizini vücudunun önünde kaldır ve tekrar ayağının ucuna hafifçe in. Bu hareketten maksimum verim almak için dizlerini olabildiğince yükseğe kaldırmayı hedeflemelisin.

Yorum Ekle