Cilt Bakımı

Profesyonel ürünlerle yapılan uzmanlar tarafından uygulanması gereken cildin problem ve ihtiyaçlarını uygun derinlemesine bakım işlemidir.

Klasik Cilt Bakımı

Cildinizin özel ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş bu bakım şekli, cildinizi derinden temizler, canlandırır ve tazeler. Hastane ortamında profesyonel ürün ve kişilerle uygulanır.

Akne Bakımı

Akne cildin orta tabakasında bulunan sebum yani yağ salgılayan kanalların tıkanması, şişmesi ve daha sonra bakterilerle birleşmesi sonucu ortaya çıkar. Deride artan yağ salgısı ve gözeneklerin tıkanması sonucu siyah nokta (komedon) oluşur. Bu siyah noktaların bakteriyle birleşmesi sonucu kabarık iltihabi şişlikler oluşur. Kullanılan sebum dengeleyici profesyonel ürünler ve yöntemlerle akne problemi çözülür.

Leke Bakımı

Melanin cildimize rengini veren pigmenttir. Melaninin fazla olduğu yerlerde cilt lekeleri oluşmaktadır. Hormanal, çevresel faktörler, gebelik ve yaşlılık gibi etkenler lekelenmeye neden olabilir. Melanin pigmentini baskılamaya yönelik profesyonel ürün ve yöntemlerle leke tedavisi uzmanlar tarafından uygulanır.

Anti Aging Bakım

Cilt altında bulunan cilde esnekliğini ve gerginliğini kazandıran elastin ve kolejen lifleri zamanla kalitesini kaybeder. Ciltte sarkma ve kırışıklık meydana gelir. Elsatin ve kolojen lifleri güçlendirmeye yönelik bakımlarımız profesyonel ürünlerle uzmanlar tarafından uygulanır.

Cindrella Bakım

Cindrella bakım akne kuruluk ve yaşlanma problemlerine karşı hücrenin yenilenmesini sağlayan bal kabağı içerir. İçerisindeki A vitamini, mayalanmış enzimler ve salisilik asit sayesinde yaşlı ciltlerde, hiperpigmentasyonlu ciltlerde, akneli ciltlerde ve kuru, hassas, atopik ciltlerde tedavi edici bir bakımdır. Cildin bağışıklığını arttırır. Her cilt tipine ve yaş grubuna her mevsimde uygulanabilen güvenli bir bakımdır.

Hollywood Bakım

Cilt lekeleri derinin rengini oluşturan melanin miktarının aşırı artışıyla oluşur. Hollywood bakım içerisinde ki enzim peelingler sayesinde melanin baskılanır ve lekenin rengi açılır. Güneş kaynaklı lekeler, hormonal kaynaklı lekeler, gebelik kaynaklı lekeler, yaşlılık kaynaklı lekeler ve akne lekelerinde uygulanır. Uygulama acısız ve yangısızdır. Yan etkisi yoktur. Her cilt tipine her mevsim uygulanabilir.

Black Peel Bakım

Black peel siyah pirinçten elde edilen çok değerli bir sirkedir. Çok yüksek miktarda organik materyal mineral ve aminoasit içerir. Akne ve lekelerin temizlenmesinde etkilidir. Cildin daha temiz ve aydınlık görünmesini sağlar. Daha derinden nemlendirir.

Kimyasal Peeling

İçerisindeki doğal meyve asitleri sayesinde akne leke ve anti aging tedavilerinde kullanılır. 4-8 seans arasında kişinin ihtiyacına göre yapılır. Cildi yeniler ve bağışıklığını arttırır. Ölü derileri ciltten uzaklaştırırken daha aydınlık ve sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

Hydrafacial Bakım

Yüz boyun ve dekolte olmak üzere nemini ve elastikiyetini kaybetmiş,lekelenmiş,sivilcelenmiş,cilt dokusuna güvenle uygulanabilen temizleme,yenileme ,nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı kombine bir medikal bakım işlemidir. Yaş sınırı ve herhangi bir yan etkisi olmaksızın uygulanan bu bakım haftada 1 olmak üzere 4-6 seanslık kürler halinde yapılması idealdir.

Hydrafacial ‘En iyi cilt tedavi ödülü’ yanında FDA alan tek cilt bakım cihazıdır. Bu işlemde kullanılan ‘vortax’ teknolojisi basınçla püskürtülen vakumlu başlığı sayesinde cilt ölü hücrelerden ,siyah noktalardan,aşırı yağdan arındırılmakta ve mikro düzeyde soyulmaktadır. Cildin problemine en uygun serumlar kullanılarak lekelenmeler ,ince çizgilenmeler ve cilt ton düzensizlikleri tedavi edilmektedir. Vakumla sistemi ile cilde gerekli serumlar cilt altına verilmektedir.

11 Probleme Tek Çözüm

• Total cilt bakımı
• Genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi
• Siyah nokta tedavisi
• Cilt tonu düzensizlikleri
• Sebum dengelenmesi
• Cildin nemlendirilmesi
• İnce çizgiler ve kırışıklıkların tedavisi
• Cildin elastikiyetini arttırma
• Sivilce tedavisi
• Leke tedavisi
• Cildin canlandırılması

Dermapen

Dermapen; microneedling veya mikroiğne olarak da adlandırılan bir cilt yenileme uygulamasıdır. Bu uygulamada probleme özel büyüme faktörlü cilt altına indirilebilir solüsyonlar kullanılır. Mikro iğneler vasıtasıyla cildin epidermis olarak adlandırılan en üst tabakasına ve bir altındaki dermis tabakasına mikro iğne uygulaması yapılır. Cilt sorunlarının etkilediği epidermis tabakasında oluşturulan bu mikro düzeydeki hasarlar sayesinde bölgede kolajen üretimi tetiklenir, bu sayede cilt yenilenerek bölgede bulunan sorunlar giderilir.Bahsedilen mikro hasar, kişinin hissedebileceği boyutta değildir ve tahrişe, ağrıya yol açmaz. Cilt sorunlarının düzeltilmesinde kullanılan diğer bazı yöntemlerin aksine cildin herhangi bir tabakasının soyulmasını gerektirmez.

Dermapen yöntemi aslında tarihi çok eskiye dayanan, antik Çin’de dahi uygulandığı bilinen bir tedavi yöntemidir. Bu eski dönemden köken alan mikro iğne yöntemi, tıbbın ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte güncel olarak yorumlanarak Dermapen adı verilen medikal tedaviyi ortaya çıkarmıştır. Tüm cilt tipleri için uygun olan Dermapen tedavisi; ince cilt yapısına sahip boyun bölgesi veya kolların iç kısmı gibi hassas bölgelere dahi uygulanabilir. En sık tercih edilen uygulama bölgeleri arasında ise yüz, eller, boyun gibi bölgeler yer alır. Uzun yıllardır pek çok kişiye uygulanan Dermapen tedavisi, 2012 yılında Amerika’da en iyi cilt gençleştirme tekniği ödülünü almıştır. Yaz aylarında uygulamaya ara verilir. Uygulama 1 hafta 10 gün arayla 4-8 seans arası önerilir.

Tedavide İyileştirilmesi Hedeflenen Cilt Sorunları

• Sivilce lekeleri,
• Yaşlılık lekeleri,
• Kırışıklıklar ve ince çizgiler,
• Yara izleri,
• Genişlemiş gözenekler,
• Elastikiyetini kaybetmiş cilt,
• Cilt tonundaki düzensizlikler
• Skar izi

Sıkça Sorulan Sorular

Genel cilt sağlığını koruma amaçlı yapılan bakımlar ortalama olarak 1 1,5 ay aralıklarla uygulanmalıdır.Cilt problemlerine yönelik tedavi amaçlı uygulanan bakımlar 7-10 gün aralıklarla kişiye özel kürler halinde yapılır.

Cilt bakımlarımız yaklaşık 60 dk sürer.

Her cilt tipine uygulama yapılır. Hassasiyet azaltıcı ürünler kullanılır.Hassas ciltlere özel bakımlarımız bulunmaktadır.

Cilt makyajı 2 saat sonra önerilirken göz ve dudak makyajı hemen yapılabilir.

Genellikle işlemin yapıldığı gün yüze su değdirilmesi önerilmez.Cilt bakımının ertesi günü kişi normal yaşantısına dönebilir.

Yapılan bakımın hasasiyet durumuna göre değişmekle birlikte güneş koruyucunuzu sürerek gündelik yaşantınıza hemen dönebilirsiniz.

Uzmanlarımız

Uzm. Estetisyen Hilal ÇETİN

Uzm. Estetisyen Hilal ÇETİN 2018 kasım ayı itibariyle Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde estetisyen olarak görev yapmaktadır.