Diode Lazer

Diode lazer nedir nasıl yapılır?

Lazer epilasyon kıl folükülü yakma yöntemidir. Diode lazer, ütüleme sistemiyle uygulanan 808nm dalga boyuna sahip buz başlığı sayesinde konforlu bir seans sunan uygulamadır. Kıl köklerini hedef alarak kıl folükülünü küçültür ve yok eder.Kıllar 10-20 gün arasında dökülür. Her seansda %10-15 kıl folükülü yok olur. Yüz bölgesinde 4 haftada 1 kez vücut bölgesinde ise 6 haftada 1 kez seans yapılır. Jel sürerek uygulanan seanslar her mevsim yapılabilmekle beraber yanık riski oluşturmaz. Ortalama 6-10 seans arasında %70-95 arası sonuç verir.

Diode lazer öncesi ve sonrası neler yapılır?

İşlemden 1 yada 2 gün önce uygulama yapılacak bölge jiletle temizlenir. İşlemden 1 ay önce ağda, epilatör, cımbız, ip vs. gibi kılı kökten alım işlemleri sonra ermiş olmalıdır. İşlemden sonra en az 8 saat su değmemelidir.İşlem aralıkları boyunca herhangi bir yöntemle kıla müdahale edilmemelidir. Uygulama yapılan bölge tahriş edilmemelidir. Bölgenin hijyenine ve nemlendirilmesine dikkat edilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kişinin kıl yoğunluğuna, boyuna, kilosuna ve yaptırdığı bölgeye bağlı değişmekle birlikte 10 dakika ile 2 saat arası sürebilir.

Lazer seansları yüz bölgesinde 4 hafta vücut bölgesinde 6 hafta aralıklarla yapılmaktadır.

Kişi lazer epilasyon öncesi ve sonrası kurallara uyduğu sürece bu risk yoktur. Lazer epilasyon öncesi ve sonrası güneşlenmemek cildi iyi nemlendirmek gerekir. Lazer epilasyondan 3 gün öncesi ve 3 gün sonrası deniz, havuz, hamam, sauna gibi yerlere gidilmemelidir.

İşlemden sonra 24 saat lazer epilasyon yapılan bölgeye su değdirilmemelidir.Hassasiyet oluşmaması için 2 gün boyunca çok sıcak suyla duş alınmamlıdır.

Lazer epilasyon yapılacak bölgeyi güneşten koruyup bronzlaştırmadığımız sürece yapılabilir.

Lazer epilasyon renkli kıl folükülüne sahip ayva tüyü olmayan ve kişiyi hijyen, estetik olarak rahatsız eden her bölgeye uygulanabilir. Genellikle uygulama yapılacak bölgeye işlem öncesi uzman görüşü alınır.

Bu oran kişinin kıl ve ten yapısına göre değişmekle birlikte ortalama 6-10 seans arasıda %70 – 95 arasında sonuç verir.

En sık sorulan soruların başında gelen bu sorunun cevabı bölgeye göre değişir.Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte acı en aza indirgenmiş ve buz başlık sayesinde uygulamada konfor artmıştır. Kıl folükülünün kalın ve yoğun olduğu yerlerde acı hissedilirken daha az ve ince olan yerlerde yok denecek kadar azdır.

Uzmanlarımız

Uzm. Estetisyen Hilal ÇETİN

Uzm. Estetisyen Hilal ÇETİN 2018 kasım ayı itibariyle Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde estetisyen olarak görev yapmaktadır.

E-Bülteninize Kayıt Olun

Kampanyalarımızdan Haberdar Olun

Instagram Hesabımız

@saf.fethiye

Bize Ulaşın

Foça Mah. Yerguzlar Cad. No:37
Fethiye / MUĞLA

+90 252 613 75 00
+90 252 613 76 00

fit@saffethiye.com

Copyright © 2021 - Fit Beauty Center - Powered by