Zümrüt Işıltısı

Bloomea® Zümrüt Işıltısı, Fransız plastik cerrahlar tarafından dizayn edilmiş 3 aşamalı bir cilt yenileme cihazıdır. Le modeling Bloomea® 3 aşamalı M.M.L. üçlüsünü baz alan bütünsel bir tedavidir:

► Optimal Bloomea Makro Eksfoliasyon – İlk inovasyon ◄
► Bloomea Yüksek Frekanslı Mikrovibrasyon masajı – İkinci inovasyon ◄
► Cilt üzerinde aktif dalgaboyu (633nm) ile Light Terapi ◄

Aslında, 10 yıldan uzun bir süre önce estetik cerrahların kliniklerinde kullanabilecekleri ameliyat sonrası oluşan yara izlerini gidermek için bir method ararken geliştirdikleri ilk acısız, güvenli ve etkili Makro-eksfoliasyon cihazı olarak tasarlandı.

Birkaç yıl süren kapsamlı araştırma ve geliştirmeler, cilt yenileme terapisinde devrim niteliğindeki yenilikçi konsept Bloomea® Makro-eksfoliasyon’u ortaya çıkardı. Etkinlik ve güven açısından en uygun şekilde geliştirilen bu modern teknoloji, özellikle güzellik uzmanı kullanımı için dizayn edildi. Bloomea® cildi püruzsüzleştirir ve cilt tonunu eşitler. Güzellik uzmanları için kullanımı kolay ve neredeyse içgüdüseldir. Bu konsept, kişiye uygun sonuçlar ile güven ve hijyenin kombinasyonudur.

Geliştiriciler tedaviyi tamamlamak için ikinci bir yenilik; dermis tabakasındaki elastin ve kolajen uretimini tetikleyerek cildi gençleştiren, sıkılaştıran ve canlandıran yüksek frekanslı Mikro-titreşim terapisini ekledi. Bu iki yenilik Işık Terapisi LED (633 nm) eklenerek daha da güçlendirildi.

MAKRO-EKSFOLİASYON

Her seans başlangıcında yeni bir zümrüt uç müşterinin gözü önünde ambalajından çıkarılır ve cihazın uygulama başlığına takılır. Tek kullanımlık zümrüt uç sayesinde, bu tür tedaviler için gereken temizlik ve hijyen ihtiyacı sağlanmış olur.

Cihaz çalıştırıldığında uygulama başlığı yüksek frekansda titreşmeye başlar ve zümrüt uçların granüllü eksfoliasyon yüzeyi cilt düzensizliklerini katman katman yok ederek cildi pürüzsüzleştirir ve cilt tonunu eşitler: Bu işlem Makro-eksfoliasyon aşamasıdır. Kişide sadece, tamamen acısız bir sürtünme ve titreşim hissi olur.

Optimal sonuca ulaşmak için her seans arttırılan geçis sayısı, Bloomea® hasta takip çizelgesine kaydedilerek, hasta bazında takip edilebilir. Uygulamanın ilk seansları, cildi sonraki seanslardan maksimum sonuç alınması için hazırlar. Buna da The Blooméa® Optimal Makro-eksfoliasyon denir.

MİKROVİBRASYON

İlk aşamadan sonra, zümrüt uçların eksfoliasyon yüzeyi sıyırılır ve alttaki silikon katman açığa çıkarılır. Cilde yüksek oranda kolajen, elastin ve hyaluronik asit içeren Bloomea® Krem birkaç damla sürülür. Sonra Bloomea® Zümrüt Işıltısı’nın ikinci aşaması olan yüksek frekanslı vibrasyon terapi başlatılır. Bu işlem cildi derinlemesine uyarır, elastin ve kolajen üretimini arttırarak ciltte sıkılaşma ve canlanma sağlar. Basit bir şekilde; yüksek vibrasyon ile kontrollü olarak verilen gerilme hasarı, cildi derinlemesine güçlendirir.

IŞIK TERAPİSİ

Seans boyunca başlıktan yayılan 633 nm dalga boyundaki kırmızı led, Makro-eksfoliasyon ve Mikrovibrasyon’un cilt yenileme etkisini destekler. Cildi rahatlatır ve kontrollü hasarın iyileşmesini hızlandırır.

Blooméa® Zümrüt Işıltısı’nIn tek seansı ortalama 30 dakika sürmektedir.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]

Uzmanlarımız

Uzm. Estetisyen Hilal ÇETİN

Uzm. Estetisyen Hilal ÇETİN 2018 kasım ayı itibariyle Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde estetisyen olarak görev yapmaktadır.

Yorum Ekle